Skip to content

322 Marc DriveToms River, NJ 08753

Built 1969

Last Sale Date
Jun 7, 1971

Property Information

Block571.66
Lot13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page6501

Building Details

Building Class17
Description2F2G
Dwellings1
ZoningR150
Sq Footage2,682
Acreage0.45

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$155,000
31%
Improvement Value:$347,600
69%
Total Assessment$502,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,157+5.3%
2024$8,700+4.7%
2023$8,308+0.4%
2022$8,272+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1969