Skip to content

399 Castlebuono AvenueToms River, NJ 08753

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 7, 2024

Property Information

Block597
Lot49
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page69

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR120
Sq Footage---
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$9,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$9,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$168+5.5%
2024$159-43.7%
2023$283+0.4%
2022$282+4.5%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale

From:

To:

DeedBook 16325, Page 1264Recorded2/25/2016

Property Sale

SaleMulti
$2,200
DeedBook 14029, Page 118