Skip to content

45 West Water StreetToms River, NJ 08753

Last Sale Date
Jan 13, 2024

Property Information

Block658.01
Lot40
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page76

Building Details

Building Class10
Description2F
Dwellings1
ZoningVB
Sq Footage11,952
Acreage0.42

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$424,000
24%
Improvement Value:$1,368,000
76%
Total Assessment$1,792,000

Sale
$0