Skip to content

13 Washington StreetToms River Twp, NJ

Built 1910
Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$660,000
Last Sale Date
Sep 12, 2002

Property Information

Block662
Lot3.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page7601

Building Details

Building Class10
Description3CB
Dwellings1
ZoningVB
Sq Footage14,401
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$600,000
34%
Improvement Value:$1,162,000
66%
Total Assessment$1,762,000

Sale
$660,000
DeedBook 11008, Page 1156

Property Built

Built

Year Built: 1910