Skip to content

26 Point O Woods DriveToms River, NJ 08753

Built 1952

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 1, 2021

Property Information

Block687.06
Lot15
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page80

Building Details

Building Class16
Description1F1G
Dwellings1
ZoningR50
Sq Footage750
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$205,000
47%
Improvement Value:$231,200
53%
Total Assessment$436,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,943+26.5%
2024$6,277+52.4%
2023$4,119+0.5%
2022$4,100+4.8%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$17,000
DeedBook NaN, Page NaN

Property Built

Built

Year Built: 1952