Skip to content

671 Clifton AvenueToms River, NJ 08753

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 28, 2016

Property Information

Block688.10
Lot62.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page81

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR120
Sq Footage---
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$158,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$158,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,877+5.2%
2024$2,735+8.3%
2023$2,525+0.4%
2022$2,514+4.5%
Property History

No events match the selected filters.