Skip to content

602 Washington StreetToms River, NJ 08753

Last Sale Date
Jan 13, 2024

Property Information

Block692.05
Lot13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page8101

Building Details

Building Class10
Description1CB2G
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage4,928
Acreage3.45

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$345,000
35%
Improvement Value:$640,600
65%
Total Assessment$985,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2019$20,469
Property History

Property Sale

Sale
$0