Skip to content

760 Jacqueline CourtToms River, NJ 08753

Built 2003

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 28, 2003

Property Information

Block693
Lot19.03
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page82

Building Details

Building Class18
Description2F2G
Dwellings1
ZoningR120
Sq Footage2,440
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$204,000
37%
Improvement Value:$344,300
63%
Total Assessment$548,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,985+5.2%
2024$9,491-4.4%
2023$9,932+0.4%
2022$9,889+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2003