Skip to content

2107 Windsor AvenueToms River, NJ 08753

Built 1984

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 5, 1996

Property Information

Block724.66
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page97

Building Details

Building Class17
Description2F1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage2,396
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,000
19%
Improvement Value:$341,700
81%
Total Assessment$419,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,643+5.2%
2024$7,265+5.8%
2023$6,869+0.4%
2022$6,839+4.5%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$120,000
DeedBook 4511, Page 740

Property Built

Built

Year Built: 1984