Skip to content

15 George RoadToms River, NJ 08753

Built 1987

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 14, 2013

Property Information

Block794.05
Lot14
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page93

Building Details

Building Class17
Description1F
Dwellings1
ZoningR40A
Sq Footage1,008
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$102,000
38%
Improvement Value:$163,100
62%
Total Assessment$265,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,827+5.2%
2024$4,589+26.1%
2023$3,640+0.4%
2022$3,624+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1987