Skip to content

124 Waldron RoadToms River, NJ 08753

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 1, 2020

Property Information

Block794.32
Lot13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page93

Building Details

Building Class---
DescriptionBLK
Dwellings1
ZoningR50
Sq Footage1,050
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$230,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$230,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,188+5.2%
2024$3,981+0.9%
2023$3,945+0.4%
2022$3,928+4.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$11,000
DeedBook NaN, Page NaN