Skip to content

2114 Route 37 EastToms River, NJ 08753

Last Sale Date
Apr 5, 2024

Property Information

Block813
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page92

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningHB
Sq Footage---
Acreage0.64

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$384,000
98%
Improvement Value:$8,100
2%
Total Assessment$392,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,140+5.2%
2024$6,787-42.4%
2023$11,791+0.4%
2022$11,739+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0