Skip to content

75 Spray WayLavallette, NJ 08735

Vacant Land

Last Sale Price
$130,000
Last Sale Date
Jun 18, 1987

Property Information

Block921.06
Lot2.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page101

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings0
ZoningGB
Sq Footage666
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$438,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$438,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,121+5.2%
2024$8,671-8.6%
2023$9,491+0.4%
2022$9,450+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$130,000
DeedBook 4565, Page 334