Skip to content

61 Spray WayLavallette, NJ 08735

Built 1943

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 28, 2024

Property Information

Block921.06
Lot30
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page101

Building Details

Building Class19
Description2F 0 0784
Dwellings1
ZoningRB6
Sq Footage784
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$384,000
67%
Improvement Value:$192,300
33%
Total Assessment$576,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,494+5.2%
2024$9,976+6.7%
2023$9,346+0.4%
2022$9,305+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1943