Skip to content

233 Sailfish WayLavallette, NJ 08735

Built 2007

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 5, 2006

Property Information

Block931.02
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page1021

Building Details

Building Class19
Description1F
Dwellings1
ZoningRB2
Sq Footage1,368
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$430,000
57%
Improvement Value:$324,500
43%
Total Assessment$754,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,739+5.2%
2024$13,060+11.4%
2023$11,721+0.4%
2022$11,669+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2007