Skip to content

Sea Dunes Beach ViewLavallette, NJ 08735

Last Sale Date
Mar 4, 1994

Property Information

Block935
Lot20.02
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page103

Building Details

Building Class10
DescriptionCOMMON ELEMENTS
Dwellings1
ZoningR40B
Sq Footage---
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
1996$9,481+102.9%
1995$4,672+0.0%
1994$4,672+0.0%
1993$4,672-10.8%
Property History

Property Sale

Sale
$407,000
DeedBook 5148, Page 684