Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
248 Kathryn StreetLavallette, NJ 08735
Vacant Land
Love it? Save it.
track changes
Overview
Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 24, 2024
Property Information
Block943.01
Lot108
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page104
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR40B
Sq Footage---
Acreage0.23
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$55,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$55,900
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2011 | $14,340 | +2577.3% |
| 2010 | $536 | +7.0% |
| 2009 | $501 | +0.3% |
| 2008 | $499 | +2.3% |
Property History
No events match the selected filters.