Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
204 Joseph StreetLavallette, NJ 08735
Last Sale Date
May 8, 1998
Property Information
Block943.02
Lot107
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page104
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR40B
Sq Footage---
Acreage0.03
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$30,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$30,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2011 | $546 | -39.2% |
| 2010 | $898 | +7.0% |
| 2009 | $840 | +0.3% |
| 2008 | $837 | +2.3% |
Property History
No events match the selected filters.