Skip to content

3081 Route 35 N.B.Lavallette, NJ 08735

Last Sale Date
Apr 18, 2024

Property Information

Block944.28
Lot28
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page1052

Building Details

Building Class10
Description2.5F
Dwellings1
ZoningSMF
Sq Footage1,992
Acreage1.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$6,762,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$6,762,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$123,136+5.2%
2024$117,050-11.0%
2023$131,513+0.4%
2022$130,935+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0