Skip to content

21 Las Vegas RoadLavallette, NJ 08735

Built 1968

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Oct 26, 2001

Property Information

Block945.12
Lot15
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page1051

Building Details

Building Class16
Description1F
Dwellings1
ZoningR40B
Sq Footage884
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$565,000
90%
Improvement Value:$65,100
10%
Total Assessment$630,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,474+5.2%
2024$10,907+3.4%
2023$10,544+0.4%
2022$10,497+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$250,000
DeedBook 10727, Page 248

Property Built

Built

Year Built: 1968