Skip to content

57 Las Vegas RoadLavallette, NJ 08735

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 15, 2009

Property Information

Block945.12
Lot24
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page1051

Building Details

Building Class16
Description1F
Dwellings1
ZoningR40B
Sq Footage624
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$565,000
88%
Improvement Value:$78,200
12%
Total Assessment$643,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,320+5.2%
2024$9,810-3.9%
2023$10,213+0.4%
2022$10,168+4.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968