Skip to content

63 Las Vegas RoadLavallette, NJ 08735

Built 2011

Owner
---
Last Sale Price
$700,000
Last Sale Date
Feb 7, 2025

Property Information

Block945.12
Lot25.03
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page1051

Building Details

Building Class15
Description2F2G
Dwellings1
ZoningGB
Sq Footage2,034
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$601,000
86%
Improvement Value:$95,600
14%
Total Assessment$696,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,685+5.2%
2024$12,058-8.5%
2023$13,174+0.4%
2022$13,116+4.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$700,000
Sq Ft2,034DeedBook 19925, Page 983Recorded2/11/2025

Property Built

Built

Year Built: 2011