Skip to content

226 Durborow AvenueSeaside Heights, NJ 08751

Built 2015

Last Sale Date
Jan 13, 2024

Property Information

Block986
Lot31
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page1081

Building Details

Building Class20
Description1F
Dwellings1
ZoningR40W
Sq Footage932
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$245,000
46%
Improvement Value:$286,600
54%
Total Assessment$531,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,430+5.3%
2024$8,952+47.5%
2023$6,070+0.5%
2022$6,042+4.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2015