Skip to content

336 Clearstream RdJackson, NJ 08527

Built 1997

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 12, 2025

Property Information

Block13301
Lot15
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page133

Building Details

Building Class17
Description1SFR2AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,964
Acreage2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$356,100
47%
Improvement Value:$399,400
53%
Total Assessment$755,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,485+3.9%
2024$9,125+2.8%
2023$8,876+1.4%
2022$8,753+1.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$559,000
Sq Ft1,964DeedBook 18613, Page 61Recorded8/4/2021

Property Sale

Sale
$54,000
DeedBook 5440, Page 222

Property Built

Built

Year Built: 1997