Skip to content

459 Brewers Bridge RoadJackson, NJ 08527

Built 1979

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 25, 2023

Property Information

Block13301
Lot21.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page133

Building Details

Building Class17
Description1SFR2AG
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage3,932
Acreage1.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$327,800
35%
Improvement Value:$617,300
65%
Total Assessment$945,100

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$565,000
DeedBook 17557, Page 1761

Property Built

Built

Year Built: 1979