Skip to content

392 Clearstream RoadJackson, NJ 08527

Built 2000

Last Sale Price
$305,211
Last Sale Date
Nov 2, 2000

Property Information

Block13501
Lot4
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page135

Building Details

Building Class17
Description2SFL3AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage2,611
Acreage6.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$478,300
43%
Improvement Value:$629,500
57%
Total Assessment$1,107,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,040+3.9%
2024$14,469+4.0%
2023$13,909+1.4%
2022$13,717+1.2%
Property History

Property Sale

Sale
$305,211
DeedBook 10232, Page 1128

Property Built

Built

Year Built: 2000