Skip to content

10 Izak CourtJackson, NJ 08527

Vacant Land

Last Sale Price
$525,000
Last Sale Date
Jan 22, 2020

Property Information

Block14001
Lot32.13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page140

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
ZoningR1/3
Sq Footage---
Acreage2.49

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$411,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$411,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,766+3.9%
2024$3,623+9.8%
2023$3,300+0.0%
2022$3,300
Property History

Property Sale

Sale
$525,000
DeedBook 17761, Page 958