Skip to content

Bennetts Mills Road(Block 15701 Lot 14)Jackson, NJ 08527

Public Property

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 11, 2001

Property Information

Block15701
Lot14
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page157

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningROS
Sq Footage---
Acreage182.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,638,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$1,638,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2002$13,852-1.4%
2001$14,043+0.7%
2000$13,952+0.7%
1999$13,861+1.5%
Property History

No events match the selected filters.