Skip to content

61 E Veterans HighwayJackson, NJ 08527

Last Sale Date
Jun 18, 2025

Property Information

Block15801
Lot96
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page158

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage---
Acreage2.53

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$189,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$189,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,349+3.5%
2024$2,270+3.2%
2023$2,198+1.3%
2022$2,169+1.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$226,000
DeedBook 19881, Page 1143Recorded12/20/2024