Skip to content

26 Aristocrat WayJackson, NJ 08527

Built 2016

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 26, 2025

Property Information

Block16003
Lot19
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page160

Building Details

Building Class17
Description2SFL2AG
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage2,469
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$324,300
39%
Improvement Value:$507,100
61%
Total Assessment$831,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,103+3.5%
2024$9,763+3.2%
2023$9,456+1.3%
2022$9,332+1.1%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$845,000
Sq Ft2,469DeedBook 20032, Page 1432Recorded6/5/2025

Property Sale

Sale
$470,896

From:

To:

Sq Ft2,469DeedBook 16351, Page 1153Recorded3/29/2016

Property Built

Built

Year Built: 2016

Property Sale

Sale
$6,505,000
DeedBook 13574, Page 1029