Skip to content

7 Rebecca DrJackson, NJ 08527

Built 2022
Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$909,000
Last Sale Date
Jan 9, 2026

Property Information

Block19501
Lot29.29
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page195

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage4,232
Acreage0.4

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$291,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$291,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,393+3.5%
2024$3,279
Property History

Property Sale

Sale
$909,000
Sq Ft4,232DeedBook 20255, Page 1246Recorded1/13/2026

Property Built

Built

Year Built: 2022