Skip to content

3 Accurate WayJackson, NJ 08527

Built 2023
Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$904,275
Last Sale Date
Mar 11, 2025

Property Information

Block19501
Lot29.33
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page195

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage5,804
Acreage0.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$286,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$286,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,380+3.5%
2024$3,266
Property History

Property Sale

Sale
$904,275
Sq Ft5,804DeedBook 19965, Page 1533Recorded3/27/2025

Property Built

Built

Year Built: 2023