Skip to content

Cannon Boulevard(Block 20601 Lot 3)Jackson, NJ 08527

Vacant Land

Last Sale Price
$100,210
Last Sale Date
Nov 8, 2022

Property Information

Block20601
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page206

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage---
Acreage1.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$33,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$433+3.5%
2024$418+3.2%
2023$405+1.3%
2022$400+1.1%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$100,210
DeedBook 19219, Page 1847Recorded11/9/2022

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

Sale
$200
DeedBook 4935, Page 789