Skip to content

Cross Street(Block 21401 Lot 3.02)Jackson, NJ 08527

Vacant Land

Last Sale Price
$440,000
Last Sale Date
Apr 30, 2019

Property Information

Block21401
Lot3.02
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page214

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningNC
Sq Footage---
Acreage6.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$246,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$246,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,762+3.5%
2024$3,635+3.2%
2023$3,521+1.3%
2022$3,475+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$440,000
DeedBook 17472, Page 152