Skip to content

22 Dina PlaceJackson, NJ 08527

Built 1966

Owner
---
Last Sale Price
$640,000
Last Sale Date
Feb 26, 2026

Property Information

Block5821
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class17
Description2SF21AG
Dwellings1
ZoningR15
Sq Footage1,966
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$255,100
46%
Improvement Value:$301,300
54%
Total Assessment$556,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,184+3.9%
2024$6,912+4.0%
2023$6,644+1.4%
2022$6,552+1.2%
Property History

Property Sale

Sale
$640,000
Sq Ft1,966DeedBook 20301, Page 1766Recorded3/4/2026

Property Sale

Sale
$305,000
DeedBook 12923, Page 1775

Property Built

Built

Year Built: 1966