Skip to content

2160 W County Line RoadJackson, NJ 08527

Built 2023
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 15, 2020

Property Information

Block6501
Lot42.03
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page6501

Building Details

Building Class10
Description3SSSC
Dwellings1
ZoningHC
Sq Footage---
Acreage3.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$3,127,200
20%
Improvement Value:$12,509,000
80%
Total Assessment$15,636,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$236,135+3.9%
2024$227,169+1181.2%
2023$17,731+1.4%
2022$17,486+1.2%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2023

Property Sale

Sale
$205,000
DeedBook 5290, Page 992