Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
2115 W County Line RoadJackson, NJ 08527
Commercial
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Aug 24, 1992
Property Information
Block7701
Lot45.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page77
Building Details
Building Class10
Description2378
Dwellings1
ZoningHC
Sq Footage---
Acreage1.9
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$950,000
61%
Improvement Value:$611,200
39%
Total Assessment$1,561,200
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $24,917 | +3.9% |
| 2024 | $23,971 | +4.0% |
| 2023 | $23,043 | +1.4% |
| 2022 | $22,724 | +1.2% |
Property History
No events match the selected filters.