Skip to content

4 Lehigh BoulevardJackson, NJ 08527

Built 1966

Last Sale Price
$370,000
Last Sale Date
Dec 27, 2021

Property Information

Block7704
Lot7
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page77

Building Details

Building Class17
Description1.5SFF
Dwellings1
ZoningR9
Sq Footage1,470
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$300,100
59%
Improvement Value:$208,500
41%
Total Assessment$508,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,828+3.9%
2024$6,569+4.0%
2023$6,315+1.4%
2022$6,228+1.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$370,000
Sq Ft1,470DeedBook 18840, Page 504

Property Built

Built

Year Built: 1966