Skip to content

301 Larkspur LaneJackson, NJ 08527

Built 1988

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 19, 2025

Property Information

Block8001
Lot5.702
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page80

Building Details

Building Class35
Description1.5SFO
Dwellings1
ZoningMF
Sq Footage1,219
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$170,000
63%
Improvement Value:$98,800
37%
Total Assessment$268,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,308+3.9%
2024$4,145+4.0%
2023$3,984+1.4%
2022$3,929+1.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$151,000
DeedBook 11205, Page 1564

Property Sale

Sale
$112,500
DeedBook 10521, Page 1143

Property Built

Built

Year Built: 1988