Skip to content

309 Larkspur LaneJackson, NJ 08527

Built 1988

Last Sale Date
Nov 16, 2015

Property Information

Block8001
Lot5.709
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page80

Building Details

Building Class35
Description1.5SFO
Dwellings1
ZoningMF
Sq Footage1,219
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$170,000
59%
Improvement Value:$118,200
41%
Total Assessment$288,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,308+3.9%
2024$4,145+4.0%
2023$3,984+1.4%
2022$3,929+1.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1988