Skip to content

Magnolia Drive(Block 8801 Lot 17)Jackson, NJ 08527

Last Sale Date
May 10, 2024

Property Information

Block8801
Lot17
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page88

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage---
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$25,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$576+3.6%
2024$556+3.4%
2023$538+1.4%
2022$530+1.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0