Skip to content

Clearview Street(Block 1024.02 Lot 67)Forked River, NJ 08731

Last Sale Date
Mar 24, 1993

Property Information

Block1024.02
Lot67
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page54.3

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningRRCD
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,000
57%
Improvement Value:$29,700
43%
Total Assessment$68,700

Tax History

YearProperty taxesChange
1995$496+12.7%
1994$440+2.6%
1993$429+5680.3%
1992$7+13.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5059, Page 966