Skip to content

2181 Llewellyn PkwyForked River, NJ 08731

Built 1978

Last Sale Price
$85,000
Last Sale Date
Dec 4, 2000

Property Information

Block1311
Lot66
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page65

Building Details

Building Class16
Description1SF-R-1AG 1250
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,800
37%
Improvement Value:$120,300
63%
Total Assessment$192,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,868+7.0%
2024$4,551+8.5%
2023$4,194+3.3%
2022$4,060+1.8%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$85,000
DeedBook 10265, Page 552

Property Built

Built

Year Built: 1978