Skip to content

2143 Brightwood DriveForked River, NJ 08731

Built 1957

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 18, 1978

Property Information

Block1312
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page64

Building Details

Building Class17
Description2S-L-2AG 2768
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$89,000
28%
Improvement Value:$223,600
72%
Total Assessment$312,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,921+7.0%
2024$7,405+6.5%
2023$6,955+3.3%
2022$6,733+1.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1957