Skip to content

Lacey Road(Block 1610 Lot 1.01)Forked River, NJ 08731

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 25, 2024

Property Information

Block1610
Lot1.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page74

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningOC
Sq Footage---
Acreage0.83

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$252,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$252,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,401+7.0%
2024$5,984+6.5%
2023$5,620+3.3%
2022$5,441+1.8%
Property History

No events match the selected filters.