Skip to content

Brentwood RoadForked River, NJ 08731

Vacant Land

Last Sale Price
$15,000
Last Sale Date
Jan 5, 1985

Property Information

Block1626.01
Lot20
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page75

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning100A
Sq Footage---
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$103,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$103,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,623+7.0%
2024$2,452+6.5%
2023$2,303+3.3%
2022$2,229+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$15,000
DeedBook 4269, Page 465