Skip to content

620 Lacey Rd Unit #1Forked River, NJ 08731

Last Sale Date
Nov 26, 1996

Property Information

Block1626.01
Lot37
QualifierC1
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page75

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningOC
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,000
18%
Improvement Value:$293,700
82%
Total Assessment$358,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,089+7.0%
2024$8,498+6.5%
2023$7,981+3.3%
2022$7,726+1.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5426, Page 797