Skip to content

4 Carr PlaceForked River, NJ 08731

Vacant Land

Last Sale Price
$110,000
Last Sale Date
Jun 10, 2013

Property Information

Block1631.04
Lot9
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page30.1

Building Details

Building Class---
Description1.5SF-O-2B 2184
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$126,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$126,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,193+7.0%
2024$2,985+6.5%
2023$2,804+3.3%
2022$2,714+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$110,000
DeedBook 15557, Page 1959