Skip to content

2 Easy StreetLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1973

Last Sale Price
$265,000
Last Sale Date
Jul 3, 2019

Property Information

Block1633.01
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page79

Building Details

Building Class17
Description2SF-L-1AG- 1992
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage1,992
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$80,500
30%
Improvement Value:$186,100
70%
Total Assessment$266,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,756+7.0%
2024$6,316+6.5%
2023$5,932+3.3%
2022$5,743+6.5%
Property History

Property Sale

Sale
$265,000
Sq Ft1,992DeedBook 17528, Page 1158Recorded7/9/2019

Property Built

Built

Year Built: 1973