Skip to content

566 Oak Hollow LaneLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1972

Last Sale Date
Sep 23, 2020

Property Information

Block1634.01
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page80

Building Details

Building Class16
Description2SF-2-2BG 1872
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage1,872
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$77,400
36%
Improvement Value:$140,600
64%
Total Assessment$218,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,524+7.0%
2024$5,164+6.5%
2023$4,851+3.3%
2022$4,696+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1972